Go to:Wireless

Energooszczędne „budzenie” pojazdów sterowanych automatycznie / Nowy odbiornik radiowy do sterowania flotami AGV

Firma steute wprowadza na rynek nowy odbiornik radiowy RF Rx SW868-NET-4S-A 48V, przeznaczony do współpracy z siecią bezprzewodową nexy. Urządzenie zostało opracowane z myślą o zastosowaniach związanych z pojazdami sterowanymi automatycznie (AGV).

System nexy zapewnia energooszczędne zarządzanie akumulatorami wykorzystywanymi w AGV. Podczas dłuższych przerw i przestojów, trwających do trzech tygodni, poszczególne lub wszystkie pojazdy mogą być zdalnie wprowadzane w „tryb uśpienia”, w którym nie wymagają zasilania. Pojazdy nie muszą wracać w tym czasie do centralnej stacji ładowania, lecz pozostają po prostu w miejscu, w którym się aktualnie znajdują. Akumulator buforowy zasila odbiornik radiowy, umożliwiając mu odebranie sygnału „budzenia” i przekazanie go do jednostki sterującej pojazdu AGV.

Do tej pory firma steute oferowała do takich zastosowań odbiorniki ze swojej standardowej oferty, przez co producenci AGV musieli instalować dodatkową przetwornicę napięcia 48/24 V. Najnowsza generacja urządzeń serii RF Rx nie wymaga przetwornicy, dzięki czemu ich zapotrzebowanie na energię potrzebną do pracy jest jeszcze niższe niż dotychczas. Ponadto, wyeliminowano konieczność stosowania wyjść przekaźnikowych, odpowiedzialnych za przekazywanie sygnałów sterujących do pojazdu: zamiast tego stosowane są wyjścia transoptorowe. To także przyczynia się do energooszczędnej pracy odbiornika radiowego zamontowanego na pojeździe.

Dzięki temu nowemu rozwiązaniu steute rozszerza swoją ofertę urządzeń nexy, przeznaczonych do współpracy z flotami AGV. Renomowani producenci korzystają już z bezprzewodowej funkcji „budzenia” w produkowanych przez siebie pojazdach, podczas gdy niektórzy integratorzy systemów i producenci samochodów uwzględnili system nexy w nowych specyfikacjach pojazdów AGV.

 

Pliki:
energooszczędne „budzenie” pojazdów sterowanych automatycznie / nowy odbiornik radiowy do sterowania flotami agv.pdf
23877-RF_Rx_SW868_Actor.jpg
« powrót