Go to:Wireless

Odbiornik radiowy z wyjściami przekaźnikowymi do integracji wież sygnalizacyjnych w systemach bezprzewodowych

Dział „Wireless” firmy steute uzupełnia gamę bezprzewodowych czujników i urządzeń wykonawczych o bezprzewodowy przekaźnik, który umożliwia integrację wież sygnalizacyjnych w sieci bezprzewodowej Nexy.

Urządzenie o oznaczeniu RF UBR (Universal Bidirectional Receiver) umożliwia sterowanie istniejącymi lub nowymi wieżami sygnalizacyjnymi dowolnego producenta. Dzięki temu np. informacje z systemu ERP, oprogramowania wspierającego gospodarkę magazynową czy systemu eKanban mogą być przekazywane bezpośrednio, w formie wizualnej, operatorom maszyn i systemów. Przekaźnik taki może być również używany do monitorowania w czasie rzeczywistym i analizy danych w produkcji, montażu i kompletacji zamówień.

RF UBR jest dostępny w dwóch wariantach - jeden do podłączenia do istniejącego zasilania 24 V DC, drugi do podłączenia do sieci o napięciu z zakresu 85÷230 V AC. W przypadku tej ostatniej wersji użytkownik może zasilać wieżę sygnałową wyłącznie za pomocą bezprzewodowego przekaźnika - bez wykorzystania zewnętrznego zasilacza. Do transmisji sygnałów sterujących wykorzystywany jest protokół radiowy sWave.NET, który jest odpowiedni dla przemysłu i może być używany na całym świecie.

Wyjścia przekaźnikowe zintegrowane w bezprzewodowym odbiorniku można konfigurować i wizualizować za pośrednictwem interfejsu webowego Sensor Bridge sieci radiowej Nexy.

Dzięki nowemu przekaźnikowi użytkownik ma możliwość bezprzewodowego przesyłania poleceń z nadrzędnego systemu informatycznego do urządzeń sygnalizacyjnych zainstalowanych np. na stanowiskach roboczych. Dzięki integracji wież sygnalizacyjnych z siecią radiową można szybko identyfikować wąskie gardła produkcyjne. Na poziomie hali produkcyjnej komunikacja wizualna jest przejrzysta, monitorowanie maszyn jest uproszczone, a wąskie gardła materiałowe mogą być szybciej identyfikowane i eliminowane.

Przekaźnik ten pełni zatem ważną funkcję w sieci radiowej Nexy, która jest wykorzystywana głównie w intralogistyce przemysłowej. Oprócz sterowania wieżami sygnalizacyjnymi RF UBR może być również używany jako uniwersalny odbiornik radiowy z wyjściami przekaźnikowymi, sterując np. otwieraniem i zamykaniem bram przemysłowych.

 

Pliki:
odbiornik radiowy z wyjściami przekaźnikowymi do integracji wież sygnalizacyjnych w systemach bezprzewodowych.pdf
RF_UBR_SW868-NET_IP67_PR_39280S_nexy.tif
« powrót