Go to:Wireless

steute na targach Motek 2022: cyfryzacja produkcji i logistyki / nexy zapewnia przejrzystość produkcji i montażu

Na tegorocznych targach Motek firma steute na pierwszym planie prezentacji targowej stawiała najnowszą wersję systemu nexy eKanban. System, który został stworzony specjalnie dla tego typu zastosowań, obejmuje stabilną sieć bezprzewodową dostępną na terenie zakładu - w dziale produkcji, montażu i/lub wysyłek.

Bezprzewodowe czujniki wykrywają, przykładowo, pojemniki na regałach eKanban. Mogą też wykrywać wózki i zestawy holownicze podczas "Milk Run" do stanowisk montażowych, jak również palety i duże nośniki ładunków w "supermarketach" wewnętrznego zaopatrzenia materiałowego.

Sygnały pochodzące z czujników dają kompletny, cyfrowy obraz przepływu materiałów w zakładzie. Sygnały te są najpierw wysyłane drogą radiową do punktów dostępowych, a stamtąd do Sensor Bridge, który komunikuje się za pomocą wybranego interfejsu z nadrzędnymi systemami informatycznymi przedsiębiorstwa, kontrolującymi przepływ materiałów (ERP, PPS, LVS...). W ten sposób dostępny jest niezakłócony ciąg informacji dających przejrzysty obraz sytuacji od momentu zamówienia części, aż do dostarczenia ich na stanowisko montażowe.

W praktyce nexy umożliwia znacznie dokładniejsze uzupełnianie zapasów, pozwala także unikać wąskich gardeł i gromadzenia nadmiernych stanów magazynowych. Dzieje się tak, ponieważ rejestrowane pojemniki lub komponenty są uwzględniane nie tylko w poszczególnych punktach stałych, np. podczas automatycznego lub ręcznego skanowania, ale także na całej trasie, np. w pociągach logistycznych lub na mobilnych regałach eKanban. Ponadto użytkownik uzyskuje bazę danych, którą można wykorzystać do ciągłej optymalizacji przepływu materiałów.

Dla poszczególnych zastosowań sieci radiowej dostępne są wstępnie skonfigurowane moduły oprogramowania (eKanban, wykrywanie wózków, przenoszenie pojemników z przenośników stacjonarnych na pojazdy AGV, sterowanie kolumnami sygnalizacyjnymi...). Ułatwia to wdrożenie systemu nexy i sprawne oddanie go do użytku.

W Stuttgarcie zaprezentowane zostały nowe funkcje i interfejsy oprogramowania Sensor Bridge, ale także nowe komponenty sprzętowe do integracji z siecią radiową. Są to między innymi bezprzewodowe czujniki laserowe długiego i krótkiego zasięgu oraz odbiorniki umożliwiające integrację wież sygnałowych z systemami bezprzewodowymi.

www.nexy.net

 

Pliki:
steute na targach motek 2022: cyfryzacja produkcji i logistyki / nexy zapewnia przejrzystość produkcji i montażu.pdf
PR_nexy_Lasersensor_850_1073A5_oKabel_Motek.jpg
« powrót