Go to:Wireless

Bezprzewodowe czujniki laserowe do monitorowania stanów materiałowych

Dział „Wireless” firmy steute rozszerza gamę komponentów sieci bezprzewodowych. Głównym obszarem ich wykorzystania jest intralogistyka, a zwłaszcza mobilne, wewnętrzne uzupełnianie materiałów służących do produkcji. Ważną rolę odgrywa tutaj automatyczne wykrywanie i rejestracja nośników ładunku.

Nowy, bezprzewodowy czujnik laserowy RF 96 SDS-NET stanowi kamień milowy w dziedzinie przemysłowych, laserowych pomiarów przemieszczeń. Czujnik jest kompaktowy i ma zintegrowany moduł radiowy sWave.NET. Umożliwia to szybki i łatwy montaż oraz integrację z systemem radiowym sWave.NET. Te czujniki laserowe można łatwo zamontować nawet w ciasnych przestrzeniach.

Czujnik ten nadaje się do różnych zastosowań, m.in. do monitorowania większych (GLT), jak i małych pojemników transportowych (KLT), a także do wykrywania zasobników z małymi częściami na regałach eKanban. Możliwe jest również wykrywanie wózków transportowych w systemach jednoszynowych. W każdym z tych przypadków czujniki laserowe automatycznie wykrywają stan zapasów bieżących, przekazują odpowiednie informacje za pośrednictwem sieci bezprzewodowej Nexy i mogą w ten sposób inicjować proces uzupełniania stanów materiałowych. Odległość jest określana poprzez rejestrację czasu przejścia impulsu świetlnego („time of flight”). Ta zasada pomiaru ma tę zaletę, że punkt przełączania czujnika zależy tylko w niewielkim stopniu od koloru i materiału obiektu. Odległość do wykrywanego obiektu może wynosić do 50 cm.

Za pomocą tych czujników użytkownicy mogą monitorować wszystkie swoje materiały w fabryce, podczas montażu i/lub w magazynie. Dotyczy to zarówno mobilnych regałów eKanban, flot AGV, „supermarketów” z częściami, czy też wózków i pociągów holowniczych.

 

Pliki:
bezprzewodowe czujniki laserowe do monitorowania stanów materiałowych.pdf
RF_96_SDS_SW868-NET_PR_39163A5.tif
« powrót