Przejdź do:Wireless

steute na targach LogiMAT 2019: rozwiązania "plug and play" dla bezprzewodowych systemów E-Kanban

Podczas targów LogiMAT 2019, odbywających się w Stuttgarcie, dział steute "Wireless" po raz pierwszy zaprezentuje zautomatyzowane systemy wykorzystywane do optymalizacji procesów uzupełniania zapasów materiałów w zakładach produkcyjnych. Nowe rozwiązanie digitalizuje, integruje i automatyzuje procesy Kanban. Czujniki bezprzewodowe automatycznie wykrywają bieżące zapotrzebowanie na materiały i natychmiast przekazują informację do zintegrowanego systemu zarządzania materiałami produkcyjnymi, skąd automatycznie trafia ona do systemu ERP. Nowoczesny panel sterowania zapewnia przejrzystą, ciągłą wizualizację statusu wszystkich stacji E-Kanban.

Komponenty systemu komunikują się za pośrednictwem sieci radiowej małej mocy, wykorzystującej najnowszą technologię bezprzewodową. Oprócz wykorzystania w regałach Kanban, typowe zastosowania systemu firmy steute obejmują m.in. floty pojazdów AGV. Użytkownicy czerpią korzyści z nieprzerwanego przepływu informacji ‒ od czujnika poprzez punkty dostępowe i oprogramowanie Sensor Bridge ‒ do infrastruktury IT.

Oprogramowanie można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Użytkownicy mogą na przykład określić, czy w danym regale powinien być zainstalowany jeden czujnik, czy też system Kanban powinien być wielostopniowy. Wyłączniki i czujniki opracowane specjalnie do tego celu ‒ np. bezprzewodowy czujnik położenia do wykrywania obecności pudełek z częściami ‒ również wchodzą w zakres produktów z serii "Wireless" firmy steute.

Użytkownicy mają zatem do dyspozycji kompletne rozwiązanie do zarządzania systemami E-Kanban, które można skonfigurować bez żadnego dodatkowego programowania i wymagające jedynie krótkiej konfiguracji. Po zainstalowaniu użytkownicy czerpią długoterminowe korzyści z zalet systemu bezprzewodowego: brak okablowania sygnałowego, niezakłócona komunikacja, niezawodne przesyłanie danych, proste dostosowanie do zmieniających się warunków (np. integracja kolejnych regałów Kanban i czujników).

Wkrótce firma steute przedstawi kolejne moduły oprogramowania, przeznaczone dla określonych aplikacji. Celem jest dostarczenie Klientom kompleksowych rozwiązań intralogistycznych, integrujących maszyny i podsystemy z nadrzędną infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa. Nasza firma zmienia zatem stopniowo profil działalności ‒ z producenta komponentów na dostawcę kompletnych usług, mogącego zaoferować Klientom doradztwo w zakresie planowania sieci bezprzewodowych wykorzystywanych coraz częściej w produkcji i logistyce.

Podczas targów LogiMAT 2019 firma steute będzie prezentować trójwymiarową wizualizację systemu bazującego na technologii sWave.NET®, służącego do kontroli przepływu materiałów w zakładzie produkcyjnym wykorzystującym pojazdy AGV. Demonstrowane będą również funkcje nowego oprogramowania.

steute na targach LogiMAT 2019, hala 5, stoisko D45

 

Pliki:
steute na targach logimat 2019: rozwiązania "plug and play" dla bezprzewodowych systemów e-kanban.pdf
22046-PR_LogiMAT_2019_Graphik.jpg
« powrót