Przejdź do:Extreme

Całkowicie nowa konstrukcja / Wyłącznik linkowy zatrzymania awaryjnego do pracy w trudnych warunkach

Dział "Extreme" firmy steute zaprezentował nową serię wyłączników linkowych zatrzymania awaryjnego ‒ ZS 92 S. Są to urządzenia zaprojektowane specjalnie do pracy w warunkach ekstremalnych. Obudowa wykonana z odlewu aluminium jest bardzo wytrzymała mechanicznie i zabezpieczona wielowarstwowo przed korozją (pasywacja, warstwa podkładowa, lakierowanie proszkowe). Wszystkie śruby wykonane są ze stali nierdzewnej.

Podczas prac nad nowym wyłącznikiem inżynierowie zaprojektowali mechanizm krzywkowy w taki sposób, żeby znacznie zmniejszyć zarówno siłę, jak i ugięcie linki niezbędne do uruchomienia funkcji zatrzymania awaryjnego. To sprawia, że ​​przełącznik bezpieczeństwa jest łatwiejszy w obsłudze, a także oznacza, że spełnia on wszystkie obowiązujące normy międzynarodowe.

Podczas opracowywania konstrukcji położono też duży nacisk na wszechstronność urządzeń. ZS 92 S może być zamawiany w dziewięciu różnych wariantach umiejscowienia dźwigni aktywującej i dźwigni reset. Oznacza to, że łącznik może być zainstalowany w zasadzie w dowolnym miejscu i pozycji.

Wymiary montażowe urządzeń są kompatybilne z poprzednią serią ZS 91 S oraz z innymi dostępnymi na rynku popularnymi wyłącznikami linkowymi, co znacząco ułatwia modernizację istniejących przenośników taśmowych i maszyn.

Opcje dostępne dla użytkowników ZS 92 S obejmują lampki sygnalizacyjne LED oraz możliwość zainstalowania cyfrowego modułu bus ‒ "Dupline Safe".

Wyłączniki serii ZS 92 S mogą być używane w skrajnie niekorzystnym środowisku, np. w zakładach nawozowych. Temperatura pracy mieści się w zakresie od -40 °C do +85 °C. Maksymalna długość linki wynosi 2 x 100 m. Nowy wyłącznik linkowy jest już dostępny w sprzedaży, a wkrótce pojawi się oparty na tej samej konstrukcji czujnik zbiegania taśmy przenośników serii ZS 92 SR. W przygotowaniu są także warianty przeciwwybuchowe (ATEX).

 

Pliki:
całkowicie nowa konstrukcja / wyłącznik linkowy zatrzymania awaryjnego do pracy w trudnych warunkach.pdf
ZS_92_S_47948A5.jpg
« powrót