Przejdź do:Extreme

Nowe kasety sterownicze w wykonaniu Ex o rozszerzonym zakresie temperatury roboczej

Nowe warianty przeciwwybuchowych kaset sterowniczych serii Ex BF 80 firmy steute nie są skierowane do masowego użytkownika. Istnieje istotna różnica między tymi nowymi urządzeniami, a tradycyjnymi ich wersjami: zostały one opracowane specjalnie do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem i w bardzo niskiej temperaturze, sięgającej -60°C.

Nowa seria kaset jest dostępna w trzech rozmiarach obudowy, mieszczącej odpowiednio jeden, dwa lub trzy elementy sterujące. Użytkownicy mogą wybierać między różnymi przyciskami, lampkami sygnalizacyjnymi, przełącznikami, przyciskami zatrzymania awaryjnego i przyciskami grzybkowymi. Wszystkie modele nadają się do montażu na obudowach maszyn, ścianach czy panelach sterujących i mogą być eksploatowane w bardzo niesprzyjających warunkach środowiskowych. Wysoki stopień ochrony IP66 gwarantuje szczelność obudowy.

Spełniając życzenie niektórych Klientów firma steute jeszcze bardziej rozszerzyła zakres temperatury roboczej, co wymagało przeprojektowania aktywatorów. Nowe urządzenia, na pierwszy rzut oka nieróżniące się od poprzednich wersji, zawierają całkowicie nowe elementy, takie jak uszczelnienia, które spełniają swoją rolę nawet w bardzo niskiej temperaturze.

Rozszerzony zakres temperatury roboczej, sięgający -60°C, jest uwzględniony w nowych certyfikatach ATEX/IECEx. Otwiera to nowe możliwości wykorzystania kaset sterujących, m.in. w przemyśle stoczniowym, morskim oraz naftowym i gazowym. Pole zastosowań urządzeń firmy steute, przeznaczonych do pracy w niskiej temperaturze, stale rośnie.

 

Pliki:
nowe kasety sterownicze w wykonaniu ex o rozszerzonym zakresie temperatury roboczej.pdf
22823-Ex_BF_80_32752PR.tif
« powrót