Przejdź do:Extreme

steute na targach SPS IPC Drives 2018 / Długa żywotność w ekstremalnych warunkach: nowy czujnik zbiegania taśmy przenośników

Podczas ostatnich targów SPS IPC Drives w Norymberdze dział Extreme firmy steute zaprezentował nowy czujnik zbiegania taśmy przenośników serii ZS 92 SR, stworzony na bazie wyłączników linkowych zatrzymania awaryjnego ZS 92 S, wprowadzonych do oferty w 2018 roku.

Te solidne urządzenia służą do monitorowania poprawności biegu taśmy przenośników. W przypadku, gdy taśma zaczyna zsuwać się z rolek przenośnika (co może być m.in. wynikiem nierównego zasypywania materiału), naciska ona swoja krawędzią na dźwignię czujnika wyposażoną w rolkę stali nierdzewnej. Wówczas, w zależności od konfiguracji systemu sterowania, następuje automatyczna korekta biegu taśmy lub przenośnik zostaje zatrzymany.

Bardzo istotną cechą nowego czujnika jest łatwa regulacja momentu przełączania styków. Punkty przełączania dla sygnalizacji i zatrzymania awaryjnego przenośnika mogą być niezależnie regulowane w zakresie od 5° do 35° przechylenia dźwigni czujnika. Regulacja punktów przełączenia styków jest błyskawiczna i nie wymaga użycia narzędzi.

Czujniki zbiegania taśmy prawie zawsze pracują w bardzo niekorzystnych warunkach środowiskowych (niska/wysoka temperatura, zapylenie, wysoka wilgotność, agresywne media). Podczas projektowania serii ZS 92 SR wzięto ten fakt pod uwagę. Obudowa z odlewanego ciśnieniowo aluminium jest bardzo wytrzymała mechanicznie i ma doskonałe, trzywarstwowe zabezpieczenie antykorozyjne (pasywacja, warstwa podkładowa, lakierowanie proszkowe). Wyjściowy kąt pochylenia dźwigni można swobodnie regulować, bez użycia narzędzi.

Nowe urządzenia steute mają wymiary montażowe kompatybilne nie tylko z poprzednikiem ‒ modelem ZS 91 SR, ale również z innymi dostępnymi w handlu popularnymi czujnikami zbiegania taśmy. Ułatwia to modernizację istniejących systemów (przenośników) lub łatwą podmianę typu w dokumentacji projektowej. Opcjonalnie czujniki mogą być wyposażone w lampkę LED.

ZS 92 SR może pracować w niesprzyjających warunkach, w temperaturze od -40°C do + 85°C. W przygotowaniu jest wariant przeznaczony do pracy w strefach zagrożonych wybuchem gazów lub pyłów.

 

Pliki:
steute na targach sps ipc drives 2018 / długa żywotność w ekstremalnych warunkach: nowy czujnik zbiegania taśmy przenośników.pdf
21954-ZS_92_SR_25858_www03.jpg
« powrót