Przejdź do:Wireless

Premiera systemu „nexy”: sieci służącej do bezprzewodowej komunikacji w produkcji i intralogistyce

Podczas ostatnich targów LogiMAT w Stuttgarcie dział biznesowy „Wireless” firmy steute zaprezentował bezprzewodową sieć komunikacyjną „nexy”. Pod tą nową marką steute dostarcza sprzęt i oprogramowanie wykorzystywane do pozyskiwania, przesyłania i zarządzania danymi z czujników i wyłączników w Internecie Rzeczy (IoT). Główny nacisk kładziony jest na energooszczędną transmisję radiową i ewaluację danych z czujników.

System nexy jest oparty na sieci radiowej małej mocy, również opracowanej przez steute ‒ sWave.NET. Dotychczasowe zastosowania obejmują uproszczoną komunikację z flotami AGV i mobilnymi systemami eKanban, a także ich integrację z nadrzędnymi systemami informatycznymi. Dzięki punktom dostępowym i łatwemu do skonfigurowania oprogramowaniu pośredniczącemu „Sensor Bridge”, zapewniona jest nieprzerwana komunikacja między czujnikami, a firmowymi systemami IT. Opatentowany protokół radiowy opracowany specjalnie dla tego typu aplikacji zapewnia szereg korzyści, takich jak dostępność trybu uśpienia z natychmiastową funkcją wybudzania, a także wyjątkowo niskie zapotrzebowanie na energię.

Obecnie firma steute podejmuje kolejny krok i otwiera swoją sieć radiową na inne technologie bezprzewodowe i komponenty sprzętowe. Andreas Schenk, menedżer produktu działu Wireless: „Jeśli aplikacja wymaga, przykładowo, integracji czujników wielkości mierzonych, to mogą być one wyposażone w moduł sWave.NET i są wtedy całkowicie kompatybilne z siecią”. Rozszerza to znacznie zakres zastosowań i potencjał rozbudowy sieci bezprzewodowej, co jest dla steute ważnym celem na drodze rozwoju platformy nexy.

Wprowadzenie nexy oznacza również zmiany w modelu biznesowym działu steute „Wireless” oraz konieczność wzmocnienia zespołu inżynierów zaangażowanych w ten projekt. Andreas Schenk: „W oparciu o naszą platformę bezprzewodową projektujemy i tworzymy bezprzewodowe rozwiązania komunikacyjne specjalnie dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Naszym celem jest zwiększenie wydajności i stabilności procesów w firmie oraz poprawa komunikacji w coraz mocniej zdygitalizowanej produkcji i intralogistyce. Ponieważ urządzenia wykorzystywane w montażu i transporcie bliskim stają się coraz bardziej mobilne ‒ co widać na przykładzie pojazdów AGV i systemów eKanban ‒ rozwiązania oparte na technologii radiowej są tutaj jedyną opcją. "

Więcej informacji na temat nowej platformy bezprzewodowej: https://www.nexy.net

Pliki:
premiera systemu „nexy”: sieci służącej do bezprzewodowej komunikacji w produkcji i intralogistyce.pdf
22127-Halle_mit_Funkwellen_02.jpg
« powrót